I stało się!

IV kwartał 2021 roku przyniósł spodziewaną i oczekiwaną podwyżkę stóp procentowych, która ma być jednym z narzędzi do walki z galopującą inflacją. Po serii decyzji Rady Polityki Pieniężnej, jakie zapadły od października do grudnia, stopy procentowe wzrosły z poziomu 0,1 pp. do pułapu 1,75 pp., a wiele wskazuje na to, że z początkiem nowego roku przekroczą granicę 2 pp.

podwyzki nieruchomosci

Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy, będzie w najbliższym czasie wzrost oprocentowania kredytów, co nie jest dobrą wiadomością m.in. dla osób, które planują zakup „czterech kątów” przy wsparciu finansowym ze strony banku. Perspektywa wyższej raty przy spłacie kredytu hipotecznego nie napawa optymizmem, ale to jeszcze nie wszystko, bowiem wzrost stóp procentowych wpływa także na zmniejszenie zdolności kredytowej. Może to okazać się problemem u osób, których wcześniej szacowana zdolność kredytowa balansowała na granicy kwoty potrzebnej do nabycia wymarzonego domu czy mieszkania. Rozwiązaniem z pewnością byłby spadek cen na rynku nieruchomości, ale wysokie koszty materiałów budowlanych – długo będą jeszcze skutecznie hamowały taką tendencję.

Na szczęście, wcale nie musi oznaczać końca marzeń o własnym mieszkaniu/domu na kredyt! Klienci biura nieruchomości Duet Broker mają do dyspozycji doświadczonego eksperta kredytowego, który ma doskonałe rozeznanie w aktualnych ofertach i praktykach większości banków. Nie raz udowadniał już, że potrafi doprowadzić do pozytywnych rozstrzygnięć – skutecznie negocjując warunki kredytowe w imieniu klientów naszego biura.

Kolejnym sposobem na zminimalizowanie niekorzystnych zmian w obszarze stóp procentowych dla nabywców nieruchomości, jest właściwa identyfikacja potrzeb mieszkaniowych. Poświęcamy każdemu klientowi dużo czasu, dzięki czemu poznaję szczegółowe motywacje, potrzeby, oczekiwania oraz możliwe pola do kompromisu. W rezultacie tego, możemy zaproponować alternatywne rozwiązania, np. ukierunkowane na większą funkcjonalność domu/mieszkania, kosztem nieco mniejszego metrażu. Powierzchnia użytkowa ma bezpośredni wpływ na cenę nieruchomości, dlatego kierując się ergonomią oraz funkcjonalnością – często znajdujemy dla swoich klientów oferty poniżej zaplanowanego na ten cel budżetu. To tylko niektóre spośród wielu sposobów, dzięki którym klienci biura Duet Broker nie muszą rezygnować z wymarzonych „czterech kątów” na kredyt w obliczu decyzji RPP.

duet broker inwestycja

Angelika i Adam Cheńscy

właściciele Biura Nieruchomości DUET BROKER

Biuro

Kołobrzeska 13, lok. 207
11-041 Olsztyn
NIP: 7411863373
tel./fax: 89 513 01 50
biuro@duetbroker.pl

Adam Cheński

Manager, specjalista ds. nieruchomości
tel.: 797 021 416
adamchenski@duetbroker.pl

Angelika Cheńska

Manager, specjalista ds. nieruchomości
tel.: 797 085 001
angelikachenska@duetbroker.pl

© 2021 Duet Broker. Wszelkie prawa zastrzeżone

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję